10 ndërmjetësit më të mirë të opsioneve binare – krahasim

Shikoni listën e 10 ndërmjetësve binar më të mirë këtu:

Ndërmjetësi:

Rishikimi:

Përparësitë:

Regjistrohu:

1. Quotex

95%+ kthimi i investimit

5/5
 • Fitimi 95%+ 

 • Shpërblime falas

 • Depozita dhe tërheqje të shpejta

 • Nuk ka tarifa

 • Llogari demo falas

Llogari e drejtpërdrejtë nga $ 10

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

2. IQ Option

95%+ kthimi i investimit

5/5
 • Përdorues miqësor

 • Forex dhe CFD

 • Fitimi 94%+

 • Konkurse

 • Llogari demo falas

Llogari e drejtpërdrejtë nga $ 10

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

3. Pocket Option

95%+ kthimi i investimit

5/5
 • Tregti sociale

 • Nuk ka tarifa

 • Përdorues miqësor

 • Shpërblime falas

 • Fitimi 94%+

Llogari e drejtpërdrejtë nga $ 10

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

4. Binomo

92%+ kthimi i investimit

5/5
 • Konkurse

 • Platformë popullore

 • Ekzekutim i shpejtë

Llogari e drejtpërdrejtë nga $ 10

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

5. Expert Option

93%+ kthimi i investimit

5/5
 • Tregtimi afatshkurtër

 • Depozita të shpejta

 • Tregti sociale

Llogari e drejtpërdrejtë nga $ 10

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

6. Deriv

93%+ kthimi i investimit

5/5
 • E rregulluar

 • Tregtim i automatizuar

 • MT4/MT5

Llogari e drejtpërdrejtë nga $ 10

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

7. BinarCent

92%+ kthimi i investimit

5/5
 • Bonus i lartë

 • Tregti sociale

 • Tregtim me $ 0.01

Llogari e drejtpërdrejtë nga $ 250

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

8. RaceOption

92%+ kthimi i investimit

5/5
 • Bonus i lartë

 • Tregti sociale

 • Dhurata falas

Llogari e drejtpërdrejtë nga $ 250

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

9. Binarium

92%+ kthimi i investimit

5/5
 • Platformë e thjeshtë

 • Depozita të shpejta

 • Kthim i lartë

Llogari e drejtpërdrejtë nga $ 10

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

10. Olymp Trade

92%+ kthimi i investimit

5/5
 • E rregulluar

 • Konkursi

 • Tregtimi në valutë dhe opsione

Llogari e drejtpërdrejtë nga $ 10

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Agjentët e opsioneve binare u ofrojnë investitorëve një qasje të thjeshtë për të bërë një fitim të konsiderueshëm nga tregu i opsioneve binare. Mund të jetë konfuze të identifikoni sistemin ideal të tregtimit për nevojat tuaja me disa opsione të ndërmjetësit binare të disponueshme.

Sot, ka një numër në rritje të ndërmjetësve në dispozicion, duke e bërë të vështirë ngushtimin e opsioneve tuaja dhe zgjedhjen e atij që plotëson më mirë interesat tuaja. Gjetja e platformës së duhur tregtare për të cilën një ndërmjetës ka opsione binare për të tregtuar mund të jetë një detyrë sfiduese.

Epo, ne do t'ju njoftojmë se ku të tregtoni opsionet binare. Këtu është një listë e ndërmjetësve të mirënjohur të Forex Options Binary.

Lista e 10 ndërmjetësve më të mirë të opsioneve binare

#1 Quotex

Quotex.io është padyshim ndër platformat më të mira të tregtimit të opsioneve binare. Me një platformë tregtare të drejtpërdrejtë dhe të thjeshtë për t'u përdorur, jo më pak se 22 oshilatorë dhe tregues të tendencave dhe sinjalet më të sakta tregtare që do t'ju ndihmojnë në krijimin e strategjisë suaj të tregtimit.

Qasja në mbi 410 aktive, duke përfshirë indekset, mallrat dhe Forex, ofrohet përmes Quotex. Pa regjistruar ose bërë një depozitë, mund të hapni një llogari demo për të ushtruar tregtimin e opsioneve binare dhe për të përmirësuar metodat tuaja. Një nga ndërmjetësit më pak të shtrenjtë të opsioneve binare është Quotex sepse thjesht kërkon një depozitë prej $ 10 për të filluar tregtimin me para të vërteta. 

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Depozitat dhe tërheqjet mund të bëhen duke përdorur një sërë opsionesh pagese të pëlqyera, duke përfshirë Skrill, WebMoney, Qiwi, Neteller dhe Yandex Money.

Karakteristikat e platformës tregtare Quotex:

 • Shuma minimale e ulët e depozitës prej vetëm $10
 • Asnjë depozitë prej $10 000 falas llogari demo
 • Tregtimi sinjalet
 • Përpunimi i tërheqjeve është i shpejtë
 • Një shumëllojshmëri opsionesh financimi dhe tërheqjesh
 • Shërbim klienti shumëgjuhësh gjatë gjithë kohës

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

#2 IQ Option

E keni gjetur veten duke bërë pyetjen, ku mund të bëj tregti binar?

Një nga ndërmjetësit më të mirë të opsioneve binare, IQ Option, ofron akses në tregun e opsioneve binare përmes një platforme tregtare të lehtë për t'u përdorur. Platforma përfshin katër treguesit e përdorur gjerësisht, brezat Bollinger, indeksin e forcës relative, mesataret lëvizëse dhe aligatorët, për të ndihmuar tregtarët në parashikimin e saktë të drejtimit të lëvizjes së çmimeve. 

IQ Option gjithashtu ju mundëson të spekuloni mbi kriptovalutat, aksionet dhe ETF-të, si dhe një shumëllojshmëri opsionesh dixhitale përmes kontratave për diferencë (CFD). Tregtimi CFD, tregtimi i opsioneve binare dhe tregtimi i opsioneve dixhitale bëhen të gjitha në IQ Option platformë tregtare. 

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Në një shumëllojshmëri aktivesh, të cilat variojnë nga aksionet, mallrat, indekset dhe monedhat, ju mund të tregtoni duke përdorur levën. Megjithatë, klientët jashtë ZEE-së punojnë IQ Option Ltd., një korporatë me bazë në Shën Vincent dhe Grenadine. Një nga përfitimet kryesore të tregtimit në IQ Option është se një llogari mund të hapet vetëm me një investim $10. 

Ai ofron akses në një përzgjedhje të madhe opsionesh dixhitale që paraqesin pagesa prej afërsisht 900% dhe mundësinë për të tregtuar më shumë se 14 kriptovaluta, FX dhe tregje të tjera me përhapje minimale.

Karakteristikat e platformës tregtare IQ Option:

 • Shuma minimale e depozitës $10 e ulët
 • Llogari Demo Falas për $10,000 pa depozitë të kërkuar
 • Përpunimi i tërheqjeve është i shpejtë
 • Shumëllojshmëri aktivesh tregtare (mallra, indekse, opsione, Forex, aksione, kripto, ETF)
 • Opsione të shumta financimi dhe tërheqjeje
 • Shërbim klient shumëgjuhësh 24 orë
 • Një platformë kryesore tregtare për tregtimin e CFD-ve dhe opsioneve

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

#3 Pocket Option

Kjo platformë tregtare moderne ofron depozita minimale minimale, opsione të thjeshta pagese, kthime të shkëlqyera dhe një gamë të gjerë mjetesh të analizës teknike.

Që nga debutimi i tij në 2017, Pocket Option ka ofruar shërbime për mbi 10 milionë klientë në më shumë se 95 vende.

Ju mund të tregtoni më shumë se 100 aktive të ndryshme me Pocket Option, duke përfshirë indekset, aksionet, këmbimet valutore, kriptovalutat dhe mallrat. Ju mund të regjistroheni për një llogari demo që përmban fonde të rreme për të praktikuar përdorimin e platformës së faqes në internet. Ju mund të përdorni të gjitha veçoritë e sajtit në këtë mostër pa marrë ndonjë rrezik aktual.

Tërheqje apo edhe një depozitë me Pocket Option janë të lehta për t'u bërë. Ju nuk keni nevojë të grumbulloni një fitim të konsiderueshëm përpara se të merrni para platformë sepse minimumi shumat e depozitave dhe tërheqjeve janë vetëm $50. Ju mund të përdorni kthimin e parave, si dhe stimuj të tjerë tregtimi për ta bërë procedurën më të thjeshtë, dhe Pocket Option lejon një shumëllojshmëri opsionesh pagese të shpejta dhe të sigurta.

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Fakti që Pocket Option ofron një sasi minimale tregtare prej $1 do të tërheqë investitorët që nuk janë të njohur me fushën e opsioneve binare, sepse ju mundëson të filloni të vogla dhe të ulni rrezikun tuaj. Mund të merrni me vete opsionet binare kudo që shkoni, falë përputhshmërisë së platformës me Android, Windows, iOS dhe shfletuesit e uebit.

Për më tepër, tregtarët e rinj do të vlerësojnë seksionin e edukimit të plotë të Pocket Option, i cili përfshin mësime dhe rekomandime mbi taktikat e tregtimit binare. Përpara se të rrezikoni paratë tuaja, faqja e internetit ju jep qetësinë mendore se keni njohuri për tregtimin e opsioneve binare.

Meqenëse kjo platformë qeveriset nga ndërkombëtarët Qendra e Rregullimit të Marrëdhënieve të Tregut Financiar (IFMRRC), mund të jeni i sigurt se të gjitha tregtitë tuaja janë të ligjshme dhe të sigurta. Në shumë vende, të cilat variojnë nga Shtetet e Bashkuara dhe e gjithë Evropa, Pocket Option është i aksesueshëm.

Si përfundim, Pocket Option është një ndërmjetës i besueshëm i opsioneve binare që mburret me një klientelë globale. 

Karakteristikat e platformës tregtare Pocket Option:

 • Depozita minimale fillestare $50
 • Tregtia më e ulët: $1
 • Demoja e llogarisë: Po
 • Mbi 100 aktive themelore
 • E pranueshme në SHBA: Po

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

#4 Binomo

Një emër i njohur në industritë e opsioneve binare dhe tregtimit në internet është Binomo. Nderime të shumta i janë dhënë këtij ndërmjetësi, më së shumti çmimet FE dhe IAIR Awards. Komisioni Financiar, një autoritet i veçantë rregullator që mbron konsumatorët në gjykatë kundër praktikave joetike të ndërmjetësimit, mbikëqyr Binomo. 

Për të përmirësuar aftësitë tuaja tregtare dhe për të mësuar rreth një sërë perspektivash financiare, ky ndërmjetës ju ofron akses në një $1,000 llogari demot. Ju mund të filloni tregtimin duke përdorur llogarinë demo.

Kërkohet vetëm $ 10 dhe tregtitë minimale fillojnë me $ 1. Ju mund të tregtoni njëkohësisht dhe pa kufizime me Binomo. Mundësia për të tregtuar duke përdorur një shumëllojshmëri aktivesh duke përdorur opsione binare dhe CFD ofrohet nga Trader the Week. 

Ngjashëm me shumicën e ndërmjetësve më të mëdhenj, mund të tregtoni duke përdorur aplikacionin e tyre për iPhone dhe Android dhe të jeni të përditësuar shpejt për mbylljet e tregtisë dhe tregjeve, promovimet dhe turnet.

Me këtë ndërmjetës, ju mund të depozitoni dhe tërhiqni menjëherë para duke përdorur një kartë American Express, Visa, MasterCard, JCB ose China Union Pay.

Karakteristikat e platformës tregtare të Binomo: 

 • Ekziston thjesht një depozitë minimale $10
 • Llogari praktike pa depozita
 • Tërheqjet përpunohen shpejt
 • Shumëllojshmëri aktivesh tregtare
 • Ofrohet shërbim klienti gjatë gjithë kohës

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

#5 Expert Option

Me më shumë se 50,000,000 klientë, Expert Option është një lider tregu në hapësirën e tregtimit online. Në maj 2017, China Trading Expo i prezantoi këtij ndërmjetësi Çmimin e Platformës më të Mirë Tregtare. Ju mund të tregtoni nga më shumë se 100 aktive dhe aksione në ExpertOption dhe platforma po prezanton vazhdimisht instrumente të reja financiare për të zgjeruar perspektivat e tregut në dispozicion të përdoruesve. 

Ky ndërmjetës i veçantë i opsioneve binare ofron platformën e tij me 4 stile të ndryshme grafiku (Bare, Zona, Linja dhe Qirinj), 8 tregues të ndryshëm të analizës teknike dhe linja trendi. Ju keni mundësinë të përdorni një veçori të tregtimit social me të Expert Option, i cili mund t'i ndihmojë tregtarët fillestarë dhe me përvojë të kopjojnë lëvizjet e tregtarëve më të mëdhenj.

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Në Expert Option, depozitat dhe tërheqjet e parave janë të shpejta dhe pa komision. Ata mund ta arrijnë këtë duke përdorur një sërë opsionesh pagese, duke përfshirë kartat e debitit dhe kreditit MasterCard, Visa, JCB, Skrill, Neteller dhe Maestro.

Zona Ekonomike Evropiane (ZEE) dhe kombe dhe rajone të tjera, duke përfshirë Shtetet e Bashkuara, Singaporin, Bangladeshin, Indonezinë, Zelandën e Re, Australinë, Kanadanë, Rusinë, Zvicrën, Izraelin, Porto Rikon, Iranin, Korenë e Veriut dhe Jemenin, nuk janë pranohen si klientë të Brokerit Expert Option.

Karakteristikat e platformës tregtare të ExpertOption:

 • Ekziston thjesht një depozitë minimale $10
 • Llogari praktike pa depozita
 • Tërheqjet e përpunimit ndodhin shpejt
 • Shumëllojshmëri aktivesh tregtare
 • Disa opsione të ndryshme financimi dhe tërheqjeje
 • Ofrohet shërbim klienti gjatë gjithë kohës

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

#6 Deriv

Deriv.com u krijua për të festuar inovacionin dhe avancimin e Binary.com. Ndërmjetësimi ka ndryshuar gjatë 20 viteve të fundit duke vënë theksin në nevojat, interesat dhe risitë e klientëve të saj. Përdoruesit mund të tregtojnë FX, tregjet e mallrave, aksionet dhe indekset artificiale duke përdorur këtë platformë.

Regent Markets Group, kompania themeluese e brokerimi Deriv, u themelua në vitin 1999 me synimin për të krijuar tregtimin në internet më të aksesueshëm për publikun e gjerë. Grupi ka arritur rritje të konsiderueshme. Përveç kësaj, ajo ka ndryshuar emrin e saj. Megjithatë, ajo nuk e ka humbur drejtimin nga qëllimi i saj fillestar. Kur Regent Markets hapi një degë në Maltë në vitin 2000, Deriv, e cila ofronte tregtimin e opsioneve, u ble.

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Monedhat, tregjet e mallrave, aksionet, si dhe indekset sintetike janë disa nga aktivet e Deriv. Tregtimi i opsioneve binare ofrohet gjithashtu nga kompania. Kompania ofron tre lloje të ndryshme llogarish për klientët e saj: një llogari financiare bazë, një llogari STP financiare, si dhe një llogari demo. 

Për më tepër, metodat janë të thjeshta, miqësore për përdoruesit dhe efektive. Me më shumë se njëzet vjet funksionim, Deriv ka bërë emër si një platformë e besueshme. Së bashku me platformën Smart Trader të Binary.com, Deriv.com ofron tre platforma tregtare.

Karakteristikat e platformave të tregtimit të Deriv:

 • Ofrohen llogari demo falas
 • Leva mund të shkojë deri në 1:000
 • $/€/€5 si investimi minimal
 • Më shumë se 100 artikuj të tregtueshëm janë në dispozicion (tregjet e mallrave, aksionet, FX dhe indekset sintetike)
 • Tregtimi është i disponueshëm gjatë gjithë orarit
 • Ekzistojnë opsione binare (me një kthim maksimal prej 100%), tregtim në FX dhe zgjedhje të tregtimit CFD
 • Ekzekutimi i tregtisë ndodh me shpejtësi
 • Tregtimi automatik është i disponueshëm
 • Ofron sisteme të thjeshta por efikase tregtare

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

#7 BinarCent

Me BinaryCent's ndërmjetësi i opsioneve binare, mund të investosh dhe të bësh deri në 95% brenda vetëm 60 sekondave. Është e mundur të tregtoni asete të ndryshme si opsione binare, CFD dhe çifte FX në ndërfaqen e tyre tregtare.

Opsioni për të imituar tregtarët kryesorë në BinarCent sistemi i tregtimit është një nga karakteristikat e tij më të mëdha. Ju mund të zgjidhni se cilët tregtarë dëshironi të ndiqni dhe më pas, me një klikim, të imitoni transaksionet e tyre. Fillestarët që janë ende duke studiuar se si të blejnë dhe shesin opsione binare do ta shohin këtë mjet tregtimi të kopjeve si veçanërisht të dobishëm.

BinaryCent është një ndërmjetës fantastik i opsioneve binare që duhet marrë në konsideratë nëse jeni duke kërkuar për një platformë tregtare të thjeshtë për t'u përdorur me pagesa të shkëlqyera dhe depozita të konsiderueshme fillestare. BinaryCent është zgjidhja më e mirë për tregtarët fillestarë sepse ofron tregtimin e kopjeve dhe tregton me një shumë minimale prej 10 cent.

Karakteristikat e tregtimit të BinaryCent:

 • BinaryCent ofron tregtimin e opsioneve binare për aq pak sa 10 cent një tregti, që është më pak se shumica e ndërmjetësve të tjerë të opsioneve binare në internet
 • Tërheqjet e orëve: BinaryCent ka një periudhë përpunimi 1-orëshe për tërheqjet, në kontrast me agjentët e tjerë të opsioneve binare të cilët mund të kërkojnë deri në 72 orë
 • Tregtimi i fundjavës: Edhe në fundjavë, ju mund të tregtoni vazhdimisht me BinaryCent
 • Shumë mënyra të ndryshme depozitimi: BinaryCent ofron një sërë opsionesh depozitash për financimin e llogarisë suaj, duke përfshirë kartat e kreditit dhe kriptovalutat
 • Shpërblime masive: BinaryCent ofron bonuse për tregtarët në depozitat e tyre fillestare të tregtimit. Përqindja e bonusit bazohet në sasinë e depozitës suaj dhe mund të shkojë deri në 100%
 • Konkurse në tregti: Çdo javë, 20 fitues marrin $20,000 në para nga garat tregtare të BinaryCent
 • Depozita minimale $250
 • Bonuset e depozitave variojnë nga 20% në 100%
 • Leva: maksimumi 1:100

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

#8 RaceOption

RaceOption është një platformë për t'u parë nëse kënaqeni me nxitimin e shpërblimeve dhe shpërblimeve kur tregtoni opsione binare. RaceOption mbështet afërsisht 10,000 tregti çdo ditë me më shumë se 100 opsione asetesh, duke përfshirë aksione, kriptovaluta dhe mallra.

RaceOption ofron një sërë programesh nxitëse që janë të shkëlqyera nëse doni të rrisni fitimet tuaja. Mund të fitoni para shtesë duke futur miqtë në platformë; pasi të regjistrohen, ju do të paguheni 20% të depozitave të tyre. Për të fituar çmime si iPad, kompjuterë iMac ose para në dorë, mund të hyni gjithashtu në dhuratat dhe lotaritë e sajtit.

RaceOption veçoritë e përsëritjes janë të dobishme për tregtarët që nuk kanë përvojë në tregtimin e opsioneve binare. Ju mund të zgjidhni një tregtar nga lista e faqes së internetit e investitorëve të begatë dhe imitoni tregtitë e tyre me këto mjete, të cilat do t'ju japin besim më të madh gjatë zgjedhjeve të tregtimit.

Tërheqjet nga RaceOption duhet të jetë së paku $50, dhe depozitat duhet të jenë a minimumi $250. Për të zvogëluar rrezikun, mund të filloni të vendosni tregti sapo të bëni depozitën fillestare. Madhësia minimale e tregtimit është $1. Edhe më mirë, tërheqja juaj duhet të miratohet brenda një ore nga kërkesa, që do të thotë se paratë tuaja do të dërgohen në llogarinë tuaj menjëherë.

Aktualisht, RaceOption nuk i nënshtrohet mbikëqyrjes rregullatore amerikane dhe ka pak autorizim rregullator jashtë vendit. Megjithatë, shumë tregtarë mendojnë se është një sistem tregtar binar i besueshëm, kështu që ju ndoshta mund të mbështeteni në shërbimet e tij po aq sa ato të faqeve të tjera të internetit në listë.

Marrë parasysh të gjitha gjërat, RaceOption është një alternativë e shkëlqyer për tregtarët që kërkojnë platforma të sigurta tregtare të kombinuara me oferta bonus argëtuese dhe tërheqëse.

Karakteristikat e platformës tregtare të RaceOption:

 • Depozita minimale: $250
 • 20–100% si një bonus regjistrimi
 • Ofrohet një llogari demo
 • Më shumë se 150 aktive bazë

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

#9 Binarium

Që nga viti 2012, klientët kanë qenë në gjendje të përdorin shërbimet përmes faqes së tregtimit Binarium, i cili ndodhet në Qipro. Një karrierë tregtare mund të fillohet në këtë platformë të sigurt dhe të besueshme. Ai ofron një sërë opsionesh aksesi në treg, duke përfshirë arin dhe vajin e kriptomonedhës. Për të filluar tregtimin, ai gjithashtu ofron një sërë llojesh llogarish. Nga krijimi i një llogarie deri te depozitimi ose tërheqja e parave, ai përmban një ndërfaqe shumë miqësore për përdoruesit.

Për të ndihmuar përdoruesit sa më shpejt të jetë e mundur, ekuipazhi mbështetës është i zënë dhe dinamik. Kombe të shumta e kanë në funksion. Teknikat e depozitave dhe tërheqjeve nuk janë shumë të vështira. Ai gjithashtu bën oferta dhe kërcime të shumta në periudha të ndryshme. Nuk ka shumë të dhëna në dispozicion për kompaninë. Binarium.com drejtohet nga Binarium e kufizuar, një biznes i vendosur në Qipro dhe i regjistruar me HE321566 si numrin e identifikimit të kompanisë.

Një platforma e tregtimit online dhe një aplikacion celular mbështeten nga firma. Është një ndërmjetës standard i opsioneve binare me kushte optimale dhe rendimente të larta. Sidoqoftë, mbani në mend se nuk ka shumë asete të ndryshme. Më shumë tregje janë në dispozicion nga furnitorë të tjerë. Në përgjithësi, megjithatë, aktivet më të tregtuara do të jenë në kushte të favorshme.

Karakteristikat e platformës tregtare të Binarium:

 • Tërheqja minimale është 5 €, $5, $5, 150 ₴ ose 300 ₽
 • Tërheqje prej një ore për anëtarët e vërtetuar
 • Ju nuk mund të tërhiqni para bonus
 • 7 ditë tregtimi në javë
 • Bonusi i depozitës për herë të parë prej 100%
 • Binarium mund të japë deri në 90% fitim.
 • Në Binarium, mund të investoni deri në 10,000 €, $10,000, $10,000, $600,000, apo edhe deri në $250,000
 • Ekzekutimi i shpejtë i tregtisë
 • Lejohet tregtimi me kriptovaluta, valutë të huaj dhe mallra

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

#10 Olymp Trade

Olymp Trade është një ndërmjetës i besueshëm i tregtimit në internet që mirëpret klientët nga shumica e kombeve të botës. Kjo firmë brokerimi në internet ka fituar vlerësime të shumta për profesionalizëm dhe është plotësisht legjitime dhe e regjistruar. Që nga viti 2016, Komisioni Ndërkombëtar i Financave ka qenë përgjegjës për rregullimin e këtij ndërmjetësi të opsioneve binare, e cila është një veçori e shkëlqyer. 

Ndërmjetësi kryesor i opsioneve binare me platformën tregtare MT4 në listën tonë të ndërmjetësve të opsioneve binare është Olymp Trade. Çdo pajisje që zgjidhni mund të kalohet me lehtësi të plotë, falë platformës së projektuar posaçërisht të Olymp Trade. Ju lehtë dhe shpejt mund të depozitoni para duke përdorur një kartë bankare, WebMoney, Bitcoin, Tether USDT, Neteller, Skrill, JCB, Union Pay, Perfect Money dhe Ethereum, si dhe të testoni teknikat tuaja të tregtimit në faqe falas.

Duke përdorur këtë platformë të ndërmjetësit në internet ose platformën e njohur tregtare MT4, ju mund të tregtoni indekse, mallra, monedha, aksione, metale, kriptovaluta, ETF dhe aktive OTC.

Karakteristikat e platformës tregtare të OlympTrade:

 • Integrimi me Platforma tregtare MT4
 • Duhet vetëm një depozitë minimale $10
 • Llogari demo pa depozitë që është falas
 • Përpunimi i tërheqjeve është i shpejtë
 • Lloje të ndryshme të aktiveve tregtare
 • Ka shumë mënyra të ndryshme për të financuar dhe tërhequr para
 • Shërbimi ndaj klientit 24 orë

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Konsideratat për zgjedhjen e një ndërmjetësi tregtar për opsionet binare:

Rregulloret

Si e dini nëse një ndërmjetës i opsioneve binare është i ligjshëm? Një organ rregullator për sektorin financiar rregullon një numër të madh agjentësh të opsioneve binare. Megjithatë, sektori përmban një numër të konsiderueshëm agjentësh të palicencuar.

U desh pak kohë që rregullatorët kudo që janë për të mbyllur hendekun me sektorin. Rregulloret janë në fuqi për disa agjenci dhe organizata.

Organizatat rregullatore të mëposhtme janë të themeluara mirë në Shtetet e Bashkuara:

Rregullatorët e mëposhtëm veprojnë në disa vende:

Organizatat po i kushtojnë më shumë vëmendje opsioneve binare tani që ata kanë tërhequr vëmendjen e tyre dhe, në shumë raste, po përpiqen të shtrëngojnë rregullat në platforma të shumta tregtare në internet.

Disa ndërmjetës në treg janë të pakontrolluar, pavarësisht rregullimit të shtuar të çdo operatori të opsioneve binare. Rregulloret mbrojnë interesat tuaja, veçanërisht nëse jeni fillestar tregtimi i opsioneve binare. Disa nga këta ndërmjetës binarë mund të jenë të ligjshëm.

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Depozita në një ndërmjetës të opsioneve binare

Zakonisht kërkohet një depozitë minimale për çdo llogari tregtare me ndërmjetësit e opsioneve binare. Në varësi të politikave të veçanta të platformës, kjo shumë mund të variojë nga disa dollarë në shumë qindra dollarë.

Kërkoni platforma tregtare që kanë kërkesa më të ulëta për depozitat minimale nëse jeni i ri në tregtimin e opsioneve binare ose nuk ndiheni rehat duke investuar më shumë se $100. Por nëse doni një kthim më të madh, Quotex është një platformë me një depozitë minimale shumë të ulët që mund të jetë më e dobishme për ju.

Në çdo rast, mos lejoni që një platformë tregtare t'ju detyrojë të shpenzoni më shumë para se sa jeni të kënaqur. Zgjidhni një platformë tjetër nëse kërkesa minimale e depozitave për një uebsajt të caktuar është shumë e lartë.

Metodat e depozitimit

Asnjëherë nuk duhet të vazhdoni me një ndërmjetës derisa të keni konfirmuar se ata përdorin metoda të sigurta pagese. Dhënia e detajeve të të dhënave të kartës së kreditit ose të llogarisë bankare ka rreziqe. Agjentët e opsioneve binare duhet të bëjnë të qartë paraprakisht se cilat opsione depozitash pranojnë, duke përfshirë kriptovalutat, transfertat bankare, kartat e debitit apo edhe të kreditit, kuletat elektronike, si dhe kuletat elektronike.

Kur kërkoni ndërmjetësin e opsioneve më të mira, merrni parasysh alternativat e pagesës me të cilat jeni më të qetë. Sapo të filloni tregtimin duke përdorur një platformë, mbani një sy në llogarinë bankare sepse faqet e internetit të rrezikshme mund të fillojnë të bëjnë tërheqje të paligjshme prej saj.

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Platformat e disponueshme të tregtimit:

Ju mund të ekzekutoni tregti duke përdorur një sërë pajisjesh falë disa platformave të ndërmjetësve, të cilat përfshijnë aplikacione dhe platforma të shfletuesit në internet.

Ju ka të ngjarë të keni sukses me një sistem të bazuar në shfletues nëse keni ndërmend të kryeni shumicën e tregtimit nga një kompjuter. Sidoqoftë, duhet të kërkoni ndërmjetës që janë të pajtueshëm me iOS dhe Android nëse dëshironi të jeni në gjendje të menaxhoni llogari nga çdo vend ose vend tregton duke përdorur një pajisje celulare. 

Asetet themelore

Një zë financiar për të cilin ju vendosni bast referohet si një aktiv themelor në tregtimin e opsioneve binare. Shumica e platformave tregtare përfshijnë një përzgjedhje të aktiveve bazë; shumë nga faqet e internetit në listën tonë ju ofrojnë mundësinë për të zgjedhur nga mbi 100 mallra financiare. Kriptomonedhat, indekset, mallrat, Forex dhe aksionet janë disa nga tregjet e njohura.

Nëse keni në mendje një aset të caktuar themelor, kërkoni platforma që fokusohen në atë industri. Nëse jo, mund të përfitoni më shumë nga një platformë që përmban disa dhjetëra produkte.

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Tërheqjet

Një shumë maksimale tërheqjeje prej $1,000 ose $10,000 mund të vendoset nga disa ndërmjetës të opsioneve binare për çdo pagesë. Agjentët e tjerë reduktojnë pagesat në të dyja anët e tregtisë për të mbuluar tarifat, duke kufizuar pagesën tuaj maksimale në 85 ose 90 përqind të fitimit total.

Merrni parasysh se si pagesat maksimale të një faqe interneti mund të ndikojnë në fitimet tuaja ndërsa kërkoni ndërmjetësit më të mirë të opsioneve binare për ju. Disa platforma ofrojnë çmime ose përfitime të tjera për të kompensuar normat e tyre të ulëta të pagesave, por të tjerat përfundojnë duke e zbrazur llogarinë tuaj bankare më shumë sesa vlejnë.

Llogaritë demo

Për individët që janë ende duke u marrë me tregtimin e opsioneve binare, llogaritë demo janë të dobishme. Ju mund të hapni një llogari demo falas me disa ndërmjetës për të praktikuar tregtimin e opsioneve binare me para të rreme. Duke përdorur këto llogari praktike, mund të shihni se si ndikojnë vendimet tuaja nëse fitoni ose humbni fonde, duke ju dhënë më shumë besim përpara se të përdorni paratë aktuale.

Përpara se të vendosni për një ndërmjetës të opsioneve binare, mund të provoni një numër prej tyre duke përdorur llogari demo. Përpara se të krijoni një llogari tregtare me pagesë, mund të përdorni llogarinë tuaj demo për të kuptuar më mirë ndërfaqen e përdoruesit, treguesit teknikë, veçoritë dhe opsionet e menaxhimit të rrezikut të secilës platformë.

Jini të vetëdijshëm për kufizimet e vendit

Në disa vende, ka rregulla specifike në lidhje me mënyrën se si banorët mund të angazhohen në tregtimin e opsioneve binare, që është një formë e rregulluar rreptësisht e investimit. Për shkak të rregulloreve tregtare të SHBA-së, shumë ndërmjetës nuk kryejnë biznes atje. Për më tepër, FCA (Autoriteti i Sjelljes Financiare) në Mbretërinë e Bashkuar mbikëqyr tregtimin e opsioneve.

Sigurohuni që faqet e tregtimit që vizitoni kur kërkoni për ndërmjetësit kryesorë të opsioneve binare janë të aksesueshme në vendin tuaj. Duke përdorur një VPN ose ndonjë metodë tjetër, nuk duhet të përpiqeni kurrë të anashkaloni rregulloret e një vendi pasi mund të përballeni me pasoja ligjore për ta bërë këtë.

Përfundim: Ndërmjetësit kryesorë të opsioneve binare janë të disponueshëm në internet

Si një tregtar i ri, mund të pyesni se cili ndërmjetës i opsioneve binare është më i miri. Tregtimi i opsioneve binare është përgjithësisht po aq i sigurt sa tregtimi në çdo treg tjetër. Meqenëse opsionet binare u miratuan nga Komisioni Amerikan i Letrave me Vlerë dhe Shkëmbim në 2008, tregtarët në të gjithë botën i kanë konsideruar ato si një nga opsionet më të sigurta të tregtimit në dispozicion.

Këtu në këtë artikull, ne i jemi përgjigjur pyetjes më të zakonshme se cili ndërmjetës ka opsione binare? Të gjithë ndërmjetësit e përmendur më sipër ofrojnë një shumëllojshmëri të gjerë të aseteve të opsioneve binare.

Thjeshtësia dhe lehtësia e të kuptuarit të opsioneve binare të tregtimit janë një arsye pse është kaq e sigurt. Për shkak të mungesës së të kuptuarit të kushteve të një investimi, nuk do të rrezikoni të humbni para. Ju nuk duhet të keni ndonjë problem të kuptoni se sa para do të fitoni ose humbni në çdo kontratë opsioni binar, sepse ato janë kaq të drejtpërdrejta.

Megjithatë, jo të gjithë ndërmjetësit e opsioneve binare janë të besueshëm dhe të sigurt. Përdorimi i një ndërmjetësi binar me reputacion me një platformë të sigurt tregtare është metoda më e mirë për t'u siguruar që tregtia është e sigurt. Përdorni një ndërmjetës të autorizuar të opsioneve binare vetëm nëse jeni të sigurt në besueshmërinë e platformës së tregtimit dhe nëse ajo ka marrë reagime të favorshme nga tregtarët e tjerë. Nëse keni ndonjë shqetësim në lidhje me sigurinë e një faqe interneti, largohuni dhe kërkoni një ndërmjetës tjetër të opsioneve binare.

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Pyetjet e bëra shpesh

Si fitojnë para ndërmjetësit e opsioneve binare?

Ka dy mënyra që ndërmjetësit e opsioneve binare mund të përfitojnë.
Së pari, disa ndërmjetës marrin rolin e tregtarit apo edhe të palës kundër të cilës jeni duke vënë bast. Agjentët "pa recetë" janë emri për këto platforma.
Dy palë duhet të marrin pjesë në çdo transaksion të opsioneve binare: njëra duhet të vë bast po dhe tjetra jo. Ngjashëm me tregtarët, shumë ndërmjetës përfitojnë nga disa marrëveshje ndërsa humbasin të tjerat. Megjithëse këto platforma shpesh kanë miliona përdorues, potenciali i tyre i fitimit është zakonisht më i madh se ai i tregtarit tipik.
Rrjedha e të ardhurave për agjentët e tjerë të opsioneve binare është komision. Në varësi të faktit nëse një tregtar dëshiron të blejë ose shesë, këta ndërmjetës shërbejnë si ndërmjetës për të përputhur të dyja. Klientët që përdorin platforma të bazuara në komision mund të mos jenë të vetëdijshëm se po shpenzojnë para shtesë sepse pagesat e komisionit shpesh maskohen brenda diferencës së çdo kontrate ose hendekut midis çmimeve të shitjes dhe blerjes.
Për më tepër, ndërmjetësit e bazuar në komisione shpesh ofrojnë levë për të inkurajuar madhësi më të mëdha tregtare dhe për të rritur fitimet e tyre.

Kur tregtoni opsione binare, a duhet të përdorni disa ndërmjetës?

Ka përfitime të ndryshme për hapjen e llogarive me ndërmjetës të ndryshëm.
Në fillim, disa ndërmjetës përqendrohen në tregti të veçanta. Ju mund të dëshironi të hapni një llogari të vetme me çdo lloj ndërmjetësi nëse keni ndërmend të tregtoni në kategori të shumta, të tilla si opsionet binare, opsionet e thirrjeve dhe tregtitë afatshkurtra.
Të kesh platforma të shumta në dispozicion gjithashtu zvogëlon mundësinë e vendosjes së të gjitha vezëve në një shportë. Ju nuk do të rrezikoni të humbni të gjitha paratë menjëherë nëse një faqe interneti dështon, provon të jetë mashtruese ose është e papërshtatshme për nevojat tuaja.
Për më tepër, disa faqe interneti ofrojnë stimuj për regjistrim për përdoruesit e rinj që ju lejojnë të zgjeroni depozitën fillestare falas. Për qëllimin e përdorimit të këtyre bonuseve, mund të jetë e dobishme të hapni llogari në disa faqe interneti të ndryshme dhe të ndani paratë tuaja midis tyre.
Për të shmangur humbjen e gjurmëve të aktivitetit në secilën platformë, jini të kujdesshëm nëse vendosni të krijoni llogari në disa prej tyre. Ju rrezikoni të humbni afatet dhe të humbni fitimet duke u përpjekur të mbani mend kohë të shumta skadimi, gjë që mohon avantazhet e përdorimit të ndërmjetësve të shumtë.

sq